Grécko - Kréta - Východná Kréta na maximum | Zájazdy Orient Travel 2022

Východná Kréta na maximum

Grécko

Kréta

Zájazd zakúpilo klientov
8 fotografií
08.09. - 15.09.2022
8 dní / 7 nocí
Raňajky
Letecky
osoba od / zájazd 1 190
Iný termín
Popis Termíny Destinácia Program Hodnotenie

Popis

PROGRAM ZÁJAZDU

1. Deň: Odlet


Kalimera! Z letiska sa vyberieme smerom na východ a hneď nás privíta pohľad na nádherné modré more, za ktorým sa týči ostrov Ida. Ten leží presne nad mestom Heraklion. Ubytujeme sa a doprajeme si prvý gyros. Večer zakončíme lahodným pivom Mythos aj ochutnáme aj Retsinu, ako sa patrí.

2. Deň: Relax na pláži (siga-siga = pomaly-pomaly: základ gréckej mentality)

Druhý deň budeme chytať bronz na pláži a načerpáme sily na to, čo nás čaká a neminie - divoká krása a kultúrne pamiatky tohto fantastického ostrova. Začíname s gréckou mentalitou v tempe siga – siga (pomaly – pomaly).

3. Deň: Palác Knossos a hlavné mesto Kréty, Heraklion

Poznávanie začneme hneď najdôležitejšou pamiatkou Kréty, palácom Knossos. Na tomto neuveriteľnom mieste žilo pred viac ako 3000 rokmi až 18000 ľudí. Naučíme sa, odkiaľ pochádza slovo labyrint, vypočujeme si pikantné príbehy gréckych bohov z mytológie a pozrieme si zrekonštruované fresky, z ktorých sa dozvieme o živote Minojcov. Po návšteve paláca sa vyberieme do hlavného mesta Kréty, Heraklionu. Záujemcovia môžu navštíviť najväčšie a najvýznamnejšie archeologické múzeum nielen v Grécku, ale aj v celej Európe. Unikátne je nielen svojou veľkosťou, ale predovšetkým zbierkou predmetov z minojského obdobia. V centre mesta si doprajeme čas na nákupy v miestnych módnych obchodoch a osviežime sa frappéčkom v miestnej kaviarni.

4. Deň: Ostrov Spinalonga loďou a Agios Nikolaos, grilovačka na pláži

Po kultúrnom a mestskom vyžití sa vyberieme na ďalší fantastický výlet na ostrov Spinalonga a do mestečka Agios Nikolaos. Spinalonga je známa ako ostrov malomocných. Potom, ako Benátčania postavili na ostrove pevnosť, sa tento ostrov stal domovom chorých. Z príbehov, ktoré sa dozvieme, budeme mať zimomriavky. Ostrov sa inak nachádza v prekrásnej zátoke Elounda, ktorá je známa luxusnými vilami v okolí. Cestou naspäť sa zastavíme na pláži Kolokytha, kde nám posádka lode pripraví grécke lahôdky na grile priamo na pláži. Popoludnie strávime v malebnom mestečku Agios Nikolaos, ktoré je pravdepodobne najkrajším mestom na Kréte, s jazerom a farebnými domčekmi v centre.

5. Deň: Presun na juh

Ráno sa odubytujeme a presunieme sa do Ierapetry, do najjužnejšieho mesta Európy. Cestou uvidíme prekrásne hory a pláže. Na juhu ostrova vyzerá všetko inak. Je tu iná atmosféra, krása, pokoj a za mestom divoká príroda. Všetko je tu menšie. Ľudia sú iní. Večer sa opäť vyberieme do ulíc a dáme si večeru v jednej z miestnych reštaurácií. V centre to žije, taverny bývajú plné, ale tentokrát nie turistami, ale miestnymi.

6. Deň: Ostrov Chrissi

Zlatý ostrov, alebo Chrissi má prezývku „Karibik Kréty“ kvôli neuveriteľne krásnej farbe mora, v ktorej vidieť tisíc odtieňov tyrkysovej. Ráno nastúpime spolu na loď a po hodinke príjemnej plavby zakotvíme na ostrove. Budeme mať dosť času, aby sme si tento ostrov a jeho prekrásnu pláž užili plnými dúškami.

7. Deň: Mestečko Sitia – a palmová pláž Vai

V náš posledný deň nás opäť čaká prekrásny výlet. Navštívime horskú dedinku Lythines, kde sa prejdeme a nakukneme do života miestnych (veľakrát doslova, keďže dvere na domoch sú väčšinou otvorené dokorán). Pokračovať budeme do čarovného mestečka Sitie, ktoré sa nachádza na severovýchode ostrova. Promenáda s okolím vyrážajúcim dych si vás okamžite získa. Po oddychu v mestečku budeme pokračovať na palmovú pláž Vai. Cestou sa zastavíme v kláštore Toplou, ktorý v minulosti čelil nájazdom banditov, pirátov a útočníkov. Moni Toplou v preklade znamená "kláštor s pištoľou". Dnes funguje ako múzeum byzantských ikon a rytín.

8. Deň: Transfer a let domov

Plný zážitkov sa vyberieme späť na letisko, odkiaľ odletíme domov.

Všetky ceny tu uvedené sú za osobu od alebo za jednotku od na zájazd či noc. Presnú cenu zistíte v detaile kalkulácie zájazdu.