Grécko - Kréta - Západná - Kréta, Chania, Elafonissi, Balos | Zájazdy Orient Travel 2023

Západná - Kréta, Chania, Elafonissi, Balos

Grécko

Kréta

Zájazd zakúpilo klientov
6 fotografií
05.06. - 12.06.2023
8 dní / 7 nocí
Raňajky
Letecky
osoba od / zájazd 770
Iný termín
Popis Termíny Destinácia Program Hodnotenie

Popis

1. deň: odlet
Odlet z Viedne/Budapešti podľa programu, transfer, večer voľný čas. 

2. d: pláž Falassarna a tajomstvo olivového oleja
Jedným z najväčších pokladov ostrova Kréta sú olivy a olivovníky. Prvou zastávkou dnešného výletu bude dedinka Ano Vouves, kde sa nachádza najstarší olivovník na svete. Jeho vek sa odhaduje na 3 – 4 tisíc rokov. Vedľa v tesnej blízkosti sa nachádza múzeum olivovníkov, kde sa dozvieme viac o zbere olív a ich spracovaní. Túto prehliadku doplníme zastávkou v miestnej lisovni olivového oleja, kde budeme mat možnosť po jej obhliadke ochutnať rôzne typy olejov s odborným výkladomNašou druhou a hlavnou zastávkou je pláž Falassarna, kde pobudneme 3-4 hod, počas ktorých si vychutnáme čistú pláž s jemným bielym pieskom a kryštálovo čisté vody Krétskeho mora. Pláž Falassarna získala mnohokrát ceny za najkrajšiu pláž na Kréte a je vždy jednou z desiatich najlepších pláží v Európe. Z vyššie položenej plážovej reštaurácie, kde budete mať možnosť pochutnať si na miestnej krétskej kuchyni alebo len tak vychutnať si grécke frappé či freddo môžete relaxovať a sledovať jemne sa prelievajúce vlny Krétskeho mora. To bude perfektná bodka za senzačným dňom!

3. Deň: pláž Elafonissi, kláštor a vinárstvo
Na tomto výlete sa vyberieme obdivovať krásy južnej časti západu ostrova, najmä malý ostrov Elafonissi, tzv. “karibik Európy“– jednu z najkrajších pláží ostrova, mys s jemným ružovým pieskom, romantické zákutia, rozsiahle plytčiny a priezračne čistú vodu Líbyjského mora. Malebná jazda nádhernou prírodou od severného pobrežia na juh cez malé horské dedinky nás privedie k jednej z najkrajších pláží Kréty. Ešte pred samotnou plážou sa po ceste zastavíme v čarovnom kláštore Chryssokalitissa, v jednom z najstarších kláštorov ostrova. Na pláži Elafonissi pobudneme plné 4 hodiny, počas ktorých budete mať dostatok času, aby ste si do sýta vychutnali malý raj a kúpanie v kryštálovo čistej vode. Táto pláž sa nachádza len 140 míľ od severného pobrežia Afriky, čo značne ovplyvňuje charakter miesta - subtropická pláž zaliata slnkom, ktorá ponúka mäkký koralový piesok a najhlbšie odtiene bielej a ružovej, ktoré vás určite očaria. Po dopoludňajšom kúpaní nás čaká príjemná zastávka, akoby čerešnička na torte. Cestou späť sa zastavíme vo vinárstve, kde budete môcť ochutnať krétske víno a dozvedieť sa viac o jeho výrobe.

4. deň: roklina Samaria
Prejsť cez roklinu Samaria (16 km) je viac dobrodružstvo než výlet. Autobusom sa prevezieme na náhornú plošinu Omalos, ktorá je srdcom Bielych hôr, odkiaľ začneme svoj prechod roklinou Samaria. Divoká príroda, fauna a flóra, ktorá nemá na Kréte konkurenciu. Ak budete mať šťastie, môžete vidieť divoké krétske kozy Kri-Kri. Samaria bola vyhlásená za národný park v roku 1962, miesto patriace k najvýznamnejším národným parkom v Európe. Po približne 5 hodinách chôdze sa dostanete do dedinky Agia Roumeli, miesta kde sa roklina končí a kde budeme mať možnosť sa osviežiť v Líbyjskom mori a následne v miestnej taverne. Popoludní sa sa dostaneme trajektom okolo južného pobrežia do prístavu Chora Sfakion alebo Sougia, kde začína spiatočná cesta autobusom. Túra roklinou je tým správnym zážitkom pre milovníkov prírody.

5. deň: Gramvousa & lagúna Balos
Jedinečný výlet, ktorý si nemôžete dovoliť nechať ujsť! Gramvoussa je legendárny pirátsky ostrov, ktorému dominujú zrúcaniny benátsko-tureckého hradu a staroveká kaplnka z konca 18. storočia vo výške 137 metrov. Počas plavby popri poloostrove Gramvousa uvidíme geologický fenomén, a to vyvýšenie západnej strany ostrova a klesanie východnej strany Kréty do mora. Gramvousa je ohromujúci neobývaný ostrov skrývajúci tajomstvá pirátov. Po dvojhodinovej zastávke spojenej s kúpaním a obhliadkou ostrova pokračujeme na našu druhú časť výletu. Oproti sa nachádza zátoka Balos, Kúpanie sa v romantickej lagúne Balos, kde kotvila voľakedy aj jachta princeznej Diany a princa Charlesa počas ich svadobnej cesty, je nezabudnuteľným zážitkom. Ideálne podmienky pre šnorchľovanie v zátoke s tyrkysovo sfarbenou vodou a bielo-ružovým pieskom. Krásna príroda, slnko a more sú garanciou spokojnosti všetkých návštevníkov tohto krásneho miesta.

6. 
deň: voľný deň a večerná návšteva Chanie
Po skoro celodennom voľnom čase a plážovaní sa večer vyberieme do Chanie, úžasného malebného mestečka. Chania je okúzľujúce miesto s bohatou históriou, pôsobivými prvkami benátskej architektúry a živými uličkami, ktoré lákajú na objavovanie. Kým sa dostaneme do centra mesta, zastavíte sa najskôr na jednom z najobľúbenejších miest Chanie, na kopci s výhľadom na celú západnú stranu ostrova. Po krátkej fotozastávke a návšteve hrobu veľkého gréckeho štátnika Elefteria Venizela budeme pokračovať do centra mesta. V Chanii budeme mať približne 3 hodiny voľného času, počas ktorého môžete preskúmať Benátsky prístav, túlať sa po starých turecko - benátskych štvrtiach, či si dať drink alebo jedlo s výhľadom na pýchu mesta, staroveký maják

7.deň: voľno, oddych na pláži
8. deň: transfer na letisko a odlet


Vyhradzujeme si právo na zmenu programu.
Minimálny počet osôb: 10 - maximálny počet osôb: 16.
Prvý deň je štandardne možné sa ubytovať v hoteloch/apartmánových domoch až po 15:00, do tej doby je možné nechať batožinu na recepcii ubytovacieho zariadenia. Delegát necestuje s každou skupinou z Viedne/Budapešti; skupinu čaká na letisku v Grécku.


Cena zahŕňa

 • Spiatočnú letenku s malou príručnou batožinou (40x20x25 cm)
 • Transfery letisko - ubytovanie - letisko
 • 7x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s klimatizáciou (jednoduché, čisté ubytovanie) v oblasti Platanias - Agia Marina - Gerani
 • 7x kontinentálne raňajky
 • Služby overeného - slovenského/českého delegáta na mieste
 • Všetky dane a poplatky
 • Poistenie CK proti insolventnosti     

Cena nezahŕňa

 • Príplatok za 10 kg príručnú batožinu a garantované sedenie vedľa seba v lietadle - 55 Eur/os.
 • Príplatok za 20 kg podpalubnú batožinu - 90 Eur/kus.
 • Balíček fakultatívnych výletov: 99 Eur (všetky výlety okrem rokliny Samaria) - platí sa na mieste
 • Fakultatívny výlet Samaria: 37 Eur + 17 Eur na mieste za vstup a loď - platí sa na mieste
 • Stravu okrem uvedenej
 • Vstupné počas výletov
 • Cestovné poistenie
 • Pobytovú taxu v Grécku (platí sa na recepcii: 0,50 € v 1-2*; 1,50 € v 3*; 3,00 € v 4* 4,00 € v 5* (izba/noc)
 • Ubytovanie v 3* - 4* hoteloch s raňajkami za príplatok

Všetky ceny tu uvedené sú za osobu od alebo za jednotku od na zájazd či noc. Presnú cenu zistíte v detaile kalkulácie zájazdu.