| Zájazdy Orient Travel 2023

1. deň

Prílet do Paríža, mesta, ktoré je často označované za mesto módy, ale aj umenia, romantiky, bulvárov, nočnej zábavy a lásky. Neobyčajné mesto na Seine, krásavica, ktorá zlomila nejedno srdce, inšpirácia mnohých básnikov, aby napísali básne o láske, cieľová destinácia čerstvých novomanželov i raj krásnej architektúry. Vitajte v Paríži!

2. deň

Po raňajkách nám samotná Eiffelovka predstaví Paríž. Prechádzkou cez Martove pole okolo Vojenskej školy prídeme k Invalidovni, v ktorej kostole je pochovaný samotný Napoleon Bonaparte. Cez most Alexandra III. sa prejdeme medzi Veľkým a Malým palácom na Champs-Elyseés a presunieme sa na námestie Concorde. Cez Tuillerijské záhrady a námestie Vendome prídeme k Opere Garnier, v ktorej blízkosti sa nachádza múzeum parfumov. Večer sa dá plaviť loďou po Seine.

3. deň

Po raňajkách sa metrom presunieme do Luxemburských záhrad. Odtiaľ sa prejdeme cez Latinskú štvrť. Okolo Panteónu, ktorý pôvodne slúžil ako kostol zasvätený svätej Genovéve a dnes sú tam pochované osobnosti ako Voltaire, Victor Hugo, Alexandre Dumas starší, Émile Zola alebo Jean-Jacques Rousseau, a známej univerzity Sorbonny zídeme na ostrov Ile de la Cité, kde sa pokocháme pohľadom na skvostnú katedrálu Notre Dame, gotickú St. Chapell alebo Justičný palác. Metrom sa presunieme na Montmartre, kde si vás okamžite podmaní bazilika Sacre Coeur, ktorá je najvyšším bodom Paríža, posledná vinica na Montmartre, kabaret Lapin Agile, námestie umelcov Place du Tertre, kde vás zvečnia maliari a karikaturisti, kabaret Mounlin Rouge, kde vystupovali také hviezdy ako Frank Sinatra, Jean Gabin, Édith Piaf, Ella Fitzgerald alebo La Toya Jackson a ďalšie dychberúce pamiatky. Presun do hotela.

4. deň

Po raňajkách sa prejdeme k Louvru so slávnou Monou Lisou. Odtiaľ je to už len na skok na svetoznámu ulicu Champs-Elysées, na ktorej západnom konci sa týči majestátny Víťazný oblúk. Za návštevu stoja aj múzeá ako Musee d´Orsey alebo Múzeum voskových figurín Grévin.

5. deň

ôoyjdfgnfjsdxbcjnvodvfkm ideme domov