Seychely - Seychely - najkrajšie pláže sveta | Dovolenka Orient Travel 2022

Seychely - najkrajšie pláže sveta

Seychely

Zájazd zakúpilo klientov
9 fotografií
01.04. - 11.04.2022
11 dní / 8 nocí
Raňajky
Letecky
osoba od / zájazd 2 790
Iný termín
Popis Termíny Destinácia Program Hodnotenie

Popis

PROGRAM ZÁJAZDU

1. deň: Odlet
Odlet do dovolenkového raja - na Seychely. Toto exotické súostrovie vám vyrazí dych svojimi prenádhernými plážami, bohatým podmorským životom a pestrou faunou i flórou.

2. deň: Presun loďou na palmový ostrov Praslin
Po prílete sa presunieme loďou z ostrova Mahé na druhý najväčší ostrov Praslin. Ubytovanie v hoteli pri pláži, kde si
oddýchnete na jednej z najkrajších pláží ostrova. Seychelský druhý najväčší ostrov Praslin je unikátnym miestom na
svete, kde rastú najväčšie kokosové orechy coco de mer. Tamojšou hlavnou atrakciou je okrem neuveriteľne čistých a
krásnych pláží príroda. Asi najznámejším turistickým letoviskom je Anse Vorbert.

3. deň: Sladký oddych na pláži Anse Volbert
Po náročnej ceste si prvý deň užijeme zaslúžený oddych v tropickom raji, na pláži v Anse Volbert, kde sa nachádza naše
ubytovanie. Prekrásne tyrkysové more a bujná príroda nás očaria hneď, objavíme okolie a naberieme silu na ďalšie
dobrodružstvá.

4. deň: Vyrážame naprieč Praslinom
Po raňajkách sa vydáme objavovať krásy ostrova. Zastavíme sa v národnom parku Vallée
de Mai, ktorý je aj na zozname svetového dedičstva UNESCO a je jediným miestom na svete, kde divoko rastú vzácne
palmy, ktorých plodmi sú kokosové orechy coco de mer. Hovorí sa im aj Šalamúnove orechy a o ich účinkoch chyrujú
viaceré legendy. Sú natoľko vzácne, že jeho vývoz bez certifikátu a povolenia je prakticky nemožný. Počas prechádzky v parku môžete vidieť aj jedinečného zástupcu vtáčej ríše - papagája čierneho. Počas výletu sa zoznámime aj s "výrobou" čiernych perál. Popoludní sa okúpeme na jednej z najkrásnejších pláží na ostrove: Anse Lazio.

5. deň: Cousin, Curieuse a St. Pierre
Vydajte sa s nami na fakultatívny výlet na susedné ostrovy. Na ostrove Cousin nám budú počas prechádzky v tamojšej
rezervácii čvirikať endemické druhy vtákov. Na ostrove Curieuse uvidíme jedinečné endemické korytnačky seychelské a na St. Pierre si zašnorchlujeme a uvidíme prekrásne farebné koralové rybičky.

6. deň: Presun na rozprávkový ostrov La Digue
Už na nás čakajú najkrajšie pláže sveta! Po raňajkách sa presunieme na ostrov La Digue, ktorý získal neraz pomenovanie "najromantickejšie miesto na planéte". Čaká na nás biely piesok, koralové útesy, žulové skaly a Indický oceán. Čo viac si priať?

7. deň: Poznávanie ostrova La Digue, najkrajšia pláž sveta Source d ́Argent
Najznámejšou a tiež najvyhľadávanejšou plážou je Anse Source d ́Argent, kde z tyrkysovej vody vyčnievajú slávne guľaté bralá. Pokoj a božský oddych zažijete neďaleko malého prístavu La Passe, napríklad na pláži Petite Anse alebo Anse Cocos. Turisti sa tu dajú zrátať na prstoch jednej ruky. Kde budete oddychovať vy?

8. deň: Presun na zelený ostrov Mahé
Z La Digue sa presunieme na hlavný a najväčší ostrov Seychel, na ostrov Mahé. Krásu seychelských pláží reprezentuje tá najslávnejšia, Beau Vallon, ktorá sa ťahá od hraníc hlavného mesta Victoria asi tri kilometre. Večer si tu užijeme krásny západ slnka na pláži.

9. deň: Okruh ostrovom Mahé
Po raňajkách sa vydáme na objavovanie ostrova Mahé. Nevynecháme hlavné mesto Victoria, ktoré je jedno z najmenších hlavných miest na svete. Tam si vás získa miestna botanická záhrada, ktorá je plná pôvodných i exotických rastlín, orchideí a tiež vám v nej môžu skrížiť cestu aj obrovské korytnačky. Zo Seychel určite neodídete bez pamätnej fotografie pri "Clock Tower", čo je zmenšenina londýnskeho Big Benu.

10. deň: Posledné kúpanie na Seycheloch a popoludňajší/večerný odlet domov
Predpoludním budeme mať voľný čas na kúpanie, a následne sa rozlúčime s rajom na zemi a pripravíme sa na odlet do
Európy.

11. deň: Prílet do Viedne
Prílet na Schwechat a individuálny presun domov.

Garantujeme malú skupinu do 16 osôb. Minimálny počet účastníkov: 10. 
CK si vyhradzuje právo na zmenu programu.
Na vstup do krajiny stačí PCR test nie starší ako 72h. 

Cena zahrňuje


Všetky ceny tu uvedené sú za osobu od alebo za jednotku od na zájazd či noc. Presnú cenu zistíte v detaile kalkulácie zájazdu.

Program

1. deň

Prílet do Paríža, mesta, ktoré je často označované za mesto módy, ale aj umenia, romantiky, bulvárov, nočnej zábavy a lásky. Neobyčajné mesto na Seine, krásavica, ktorá zlomila nejedno srdce, inšpirácia mnohých básnikov, aby napísali básne o láske, cieľová destinácia čerstvých novomanželov i raj krásnej architektúry. Vitajte v Paríži!

2. deň

Po raňajkách nám samotná Eiffelovka predstaví Paríž. Prechádzkou cez Martove pole okolo Vojenskej školy prídeme k Invalidovni, v ktorej kostole je pochovaný samotný Napoleon Bonaparte. Cez most Alexandra III. sa prejdeme medzi Veľkým a Malým palácom na Champs-Elyseés a presunieme sa na námestie Concorde. Cez Tuillerijské záhrady a námestie Vendome prídeme k Opere Garnier, v ktorej blízkosti sa nachádza múzeum parfumov. Večer sa dá plaviť loďou po Seine.

3. deň

Po raňajkách sa metrom presunieme do Luxemburských záhrad. Odtiaľ sa prejdeme cez Latinskú štvrť. Okolo Panteónu, ktorý pôvodne slúžil ako kostol zasvätený svätej Genovéve a dnes sú tam pochované osobnosti ako Voltaire, Victor Hugo, Alexandre Dumas starší, Émile Zola alebo Jean-Jacques Rousseau, a známej univerzity Sorbonny zídeme na ostrov Ile de la Cité, kde sa pokocháme pohľadom na skvostnú katedrálu Notre Dame, gotickú St. Chapell alebo Justičný palác. Metrom sa presunieme na Montmartre, kde si vás okamžite podmaní bazilika Sacre Coeur, ktorá je najvyšším bodom Paríža, posledná vinica na Montmartre, kabaret Lapin Agile, námestie umelcov Place du Tertre, kde vás zvečnia maliari a karikaturisti, kabaret Mounlin Rouge, kde vystupovali také hviezdy ako Frank Sinatra, Jean Gabin, Édith Piaf, Ella Fitzgerald alebo La Toya Jackson a ďalšie dychberúce pamiatky. Presun do hotela.

4. deň

Po raňajkách sa prejdeme k Louvru so slávnou Monou Lisou. Odtiaľ je to už len na skok na svetoznámu ulicu Champs-Elysées, na ktorej západnom konci sa týči majestátny Víťazný oblúk. Za návštevu stoja aj múzeá ako Musee d´Orsey alebo Múzeum voskových figurín Grévin.