Seychely - Seychely - najkrajšie pláže sveta | Zájazdy Orient Travel 2023

Seychely - najkrajšie pláže sveta

Seychely

Zájazd zakúpilo klientov
8 fotografií
27.04. - 06.05.2023
10 dní / 7 nocí
Raňajky
Letecky
osoba od / zájazd 2 350
Iný termín
Popis Termíny Destinácia Program Hodnotenie

Popis

1. deň: Odlet
Odlet do dovolenkového raja - na Seychely. Toto exotické súostrovie vám vyrazí dych svojimi prenádhernými plážami, bohatým podmorským životom a pestrou faunou i flórou.

2. deň: Presun loďou na palmový ostrov Praslin
Po prílete sa presunieme loďou z ostrova Mahé na druhý najväčší ostrov Praslin. Ubytovanie v hoteli pri pláži, kde si oddýchnete na jednej z najkrajších pláží ostrova. Seychelský druhý najväčší ostrov Praslin je unikátnym miestom na svete, kde rastú najväčšie kokosové orechy coco de mer. Tamojšou hlavnou atrakciou je okrem neuveriteľne čistých a krásnych pláží príroda. 

3. deň: Sladký oddych na pláži
Po náročnej ceste si prvý deň užijeme zaslúžený oddych v tropickom raji. Prekrásne tyrkysové more a bujná príroda nás očaria hneď, objavíme okolie a naberieme silu na ďalšie dobrodružstvá.

4. deň: Vyrážame naprieč Praslinom
Po raňajkách sa vydáme objavovať krásy ostrova. Zastavíme sa v národnom parku Vallée de Mai, ktorý je aj na zozname svetového dedičstva UNESCO a je jediným miestom na svete, kde divoko rastú vzácne palmy, ktorých plodmi sú kokosové orechy coco de mer. Hovorí sa im aj Šalamúnove orechy a o ich účinkoch chyrujú viaceré legendy. Sú natoľko vzácne, že jeho vývoz bez certifikátu a povolenia je prakticky nemožný. Počas prechádzky v parku môžete vidieť aj jedinečného zástupcu vtáčej ríše - papagája čierneho. Počas výletu sa zoznámime aj s "výrobou" čiernych perál. Popoludní sa okúpeme na jednej z najkrásnejších pláží na ostrove: Anse Lazio.

5. deň: Presun na rozprávkový ostrov La Digue
Už na nás čakajú najkrajšie pláže sveta! Po raňajkách sa presunieme na ostrov La Digue, ktorý získal neraz pomenovanie "najromantickejšie miesto na planéte". Čaká na nás biely piesok, koralové útesy, žulové skaly a Indický oceán. Čo viac si priať?

6. deň: Poznávanie ostrova La Digue, najkrajšia pláž sveta Source d ́Argent
Najznámejšou a tiež najvyhľadávanejšou plážou je Anse Source d ́Argent, kde z tyrkysovej vody vyčnievajú slávne guľaté bralá. Pokoj a božský oddych zažijete neďaleko malého prístavu La Passe, napríklad na pláži Petite Anse alebo Anse Cocos. Turisti sa tu dajú zrátať na prstoch jednej ruky. Kde budete oddychovať vy?

7. deň: Presun na zelený ostrov Mahé
Z La Digue sa presunieme na hlavný a najväčší ostrov Seychel, na ostrov Mahé. Krásu seychelských pláží reprezentuje tá najslávnejšia, Beau Vallon, ktorá sa ťahá od hraníc hlavného mesta Victoria asi tri kilometre. Večer si tu užijeme krásny západ slnka na pláži.

8. deň: Okruh ostrovom Mahé
Po raňajkách sa vydáme na objavovanie ostrova Mahé. Nevynecháme hlavné mesto Victoria, ktoré je jedno z najmenších hlavných miest na svete. Tam si vás získa miestna botanická záhrada, ktorá je plná pôvodných i exotických rastlín, orchideí a tiež vám v nej môžu skrížiť cestu aj obrovské korytnačky. Zo Seychel určite neodídete bez pamätnej fotografie pri "Clock Tower", čo je zmenšenina londýnskeho Big Benu.

9. deň: Posledné kúpanie na Seychelách a popoludňajší/večerný odlet domov
Predpoludním budeme mať voľný čas na kúpanie, a následne sa rozlúčime s rajom na zemi a pripravíme sa na odlet do Európy.

10. deň: Prílet
Prílet a individuálny presun domov.


Program zájazdu sa podrobuje letovému poriadku. Zmena programu vyhradená.
Garatujeme malú skupinu do 16 osôb. Minimálny počet osôb: 10. Presné letové časy posielame najneskôr 7 dní pred odletom. Delegát/vedúci zájazdu necestuje s každou skupinou z Európy, skupinu čaká na letisku na Seychelách, a následne je 24h denne k dispozícii až po odlet.

Cena zahŕňa

 • Medzinárodnú letenku s jedným prestupom
 • 7x ubytovanie podľa programu v dvojlôžkových izbách (čisté, jednoduché ubytovanie) s raňajkami 
 • Všetky transfery a presuny
 • Služby overeného - slovenského/českého sprievodcu – vedúceho zájazdu
 • Všetky dane a poplatky
 • Poistenie CK proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

 • Fakultatívny výlet na ostrove Praslin: 70 - 100 Eur - podľa počtu prihlásených osôb
 • Fakultatívny výlet na ostrove Mahé: 70 - 100 Eur - podľa počtu prihlásených osôb
 • Stravu okrem uvedenej
 • Vstupné počas výletov
 • Cestovné poistenie
 • Ubytovanie v 3* alebo 4* hoteloch s raňajkami za príplatok

Všetky ceny tu uvedené sú za osobu od alebo za jednotku od na zájazd či noc. Presnú cenu zistíte v detaile kalkulácie zájazdu.