Taliansko - Rím - Rím - večné mesto | Zájazdy Orient Travel 2022

Rím - večné mesto

Taliansko

Rím

Zájazd zakúpilo klientov
18 fotografií
14.10. - 17.10.2022
4 dní / 3 nocí
Raňajky
Letecky
osoba od / zájazd 589
Iný termín
Popis Termíny Destinácia Program Hodnotenie

Popis

Hovorí sa, že všetky cesty vedú do Ríma. Bude pre nás potešením doprevádzať vás na tejto ceste a behom pár dní vám ukázať najväčšie skvosty tohto nezabudnuteľného mesta.


1. deň

Odlet do srdca antickej civilizácie. Večné mesto Rím sa rozprestiera na siedmich pahorkoch a je jednou z najnavštevovanejších destinácií na celom svete. Môžeme tu objavovať nespočetné množstvo historických pamiatok, ktoré z neho robia jedno z najväčších múzeí pod holým nebom. Jeho terajšia podoba je výsledkom práce mnohých geniálnych umelcov, medzi ktorých bez pochyby patrili Michelangelo, Rafaello či Bernini. Aj preto je historické centrum Ríma na zozname svetového dedičstva UNESCO.

2. deň

Po raňajkách sa so sprievodcom vydáme objavovať samotné historické centrum s jeho svetovo známymi pamiatkami pochádzajúcimi z čias antiky, stredoveku, renesancie či baroka. Na vlastné oči si pozrieme tie najslávnejšie z viac ako 2000 fontán, ktoré sa nachádzajú v samotnom srdci Ríma. Naša prechádzka sa začne na námestí Piazza di Spagna, kde sa nachádza fontána Barcaccia a monumentálne Španielske schody.

Odtiaľ sa prejdeme k Fontana di Trevi, najznámejšej rímskej fontáne, ktorú nemôže obísť nik, kto sa chce ešte do Ríma vrátiť. Nevynecháme ani Panteón, na námestí Piazza della Rotonda, ktorý je jednou z najlepšie zachovaných antických stavieb tohto mesta. Pôvodne antický chrám postavený z úcty k najvyšším rímskym božstvám je už od roku 609 n. l. zasvätený Panne Márii a všetkým mučeníkom. Na námestí Navona nás očarí Fontána štyroch riek a dozvieme sa, že jeho zaujímavý tvar má korene v dávnej minulosti. Následne prejdeme ponad rieku Tiber po Anjelskom moste, z ktorého budeme mať možnosť obdivovať majestátnosť Anjelského hradu ako i panorámu s kupolou Baziliky sv. Petra.

Po prestávke na obed vo štvrti BORGO objavíme krásy Vatikánu, najmenšieho štátu sveta s vlastnou poštou, časopismi a novinami, rozhlasovou stanicou, vlajkou a pápežskou strážou pozostávajúcou z mužov švajčiarskej gardy. Našu pozornosť upúta celosvetovo známe Námestie svätého Petra, ktoré je lemované Berniniho kolonádou pozostávajúcou z 284 travertínových stĺpov a egyptským obeliskom uprostred. Nad námestím sa týči najslávnejšia kresťanská bazilika - Chrám sv. Petra, ktorá bola postavená nad hrobom tohto apoštola a zároveň prvého rímskeho biskupa. Budeme ju mať možnosť obdivovať ako zvonku tak i zvnútra.

Večer sa vyberieme na ochutnávku pravých rímskych špecialít do tradičnej rímskej tratórie, kde si na jedle pochutnávajú samotní Rimania.

3. deň

Dopoludňajšia prehliadka sa bude niesť v atmosfére Antického Ríma. Uvidíme zvonku najväčší staroveký amfiteáter Koloseum, ktorý patrí medzi sedem novodobých divov sveta a zároveň je aj symbolom mesta. Vyhliadka z Kapitolu nám umožní kochať sa pohľadom na archeologické pozostatky stavieb známe ako Forum Romanum, ktoré v období antiky slúžilo ako politické, obchodné a spoločenské centrum Ríma. Vďaka výkladu sprievodcu pred našimi očami ožijú aj slávne Cisárske fóra.

Poobede nás čaká prechádzka kresťanským Rímom, počas ktorej si pozrieme Baziliku sv. Klementa s relikviami sv. Cyrila, Baziliku sv. Petra v okovách s Michelangelovou sochou Mojžiša a Baziliku Panny Márie, ktorá patrí medzi najstaršie rímske kresťanské chrámy.

Večer individuálny program.

4. deň

Individuálny program a následne odlet.

Cena zahrňuje

 • obojstrannú letenku na trase Budapešť/Viedeň – Rím pravidelnou linkou
 • príručnú batožinu na palubu lietadla (40x20x25cm)
 • ubytovanie s raňajkami v dvojlôžkových izbách
 • pešie prehliadky mestom s certifikovaným slovensky hovoriacim sprievodcom
 • všetky letecké a iné poplatky, poistenie insolventnosti CK

Cena nezahrňuje

 • vstupné do pamiatok (spolu cca. 50 - 60 Eur)
 • lístky na mestskú dopravu (okrem letiskových transferov sa pohybujeme v Ríme mestskou hromadnou dopravou)
 • transfer z letiska na hotel a späť (45 Eur/os) - platí sa na mieste
 • miestnu daň (4 Eur/os/noc)
 • stravu okrem raňajok na hoteli (odporúčame večeru – ochutnávku v pravej talianskej reštaurácii, cena cca. 30-35 Eur/os.)
 • ubytovanie v 4* hoteli v centre – za príplatok

 

Všetky ceny tu uvedené sú za osobu od alebo za jednotku od na zájazd či noc. Presnú cenu zistíte v detaile kalkulácie zájazdu.