Tanzánia - Zanzibar - Zanzibar - všetky odtiene tyrkysovej | Zájazdy Orient Travel 2023

Zanzibar - všetky odtiene tyrkysovej

Tanzánia

Zanzibar

Zájazd zakúpilo klientov
9 fotografií
Zvolený termín už bohužiaľ nie je v našej ponuke. Prosím zvoľte iný termín.
Iný termín
Popis Termíny Destinácia Program Hodnotenie

Popis

1. deň: Odlet na Zanzibar
Odlet na exotický ostrov Zanzibar. Známy je aj ako ostrov korenia, ktorý si vás získa exotickosťou, panenskou prírodou, podmorským svetom s koralmi či prívetivosťou miestnych ľudí. Zanzibar láka na svoje rajské pláže a sladké nič nerobenie pri tyrkysovom mori. Súostrovie tvoria dva hlavné ostrovy Zanzibar (svahilsky Unguja) a Pemba a ďalšie maličké ostrovy.

2. deň: Prílet, ubytovanie a oddych
Jambo, vitajte v Afrike! Všetko je iné, je horúco a náš ostrov je prevoňaný korením. Po prílete sa presunieme sa do mesta Stone Town. Popoludní si oddýchneme a večer vyrazíme do mesta.

3. deň: Návšteva Stone Town a Prison Island
Stone Town preskúmame s lokálnym sprievodcom. Mesto sa na zozname historického dedičstva UNESCO. Čakajú nás úzke mestské uličky, ktoré si ešte pamätajú dávne historické časy. Zavítame do tržnice s mäsom, rybami, ovocím a tiež tak typickým korením pre tento ostrov. Neobídeme ani pamätník otroctva a anglikánsku katedrálu. Tá stojí pri bývalom najväčšom trhu s otrokmi a je prvou katedrálou z 19. storočia vo východnej Afrike. Pamätník zase zobrazuje piatich otrokov, ktorí sú k sebe pripútaní reťazou. Počas prechádzky mestom pôjdeme aj okolo domu, kde vyrastal frontman kapely Queen - Freddy Mercury. Na nábreží si pozrieme jeden zo skvostov tohto mesta - dom Zázrakov. Kedysi bol najvyššou budovou východnej Afriky a tiež prvou budovou na Zanzibare, kde bola zavedená elektrina, nachádzal sa výťah a mal tečúcu vodu. Po obede sa vydáme loďou na Prison Island, teda ostrov väzenia. Zvláštnosťou je, že väznica, ako ju poznáme, na ostrove nikdy nebola. Prison Island slúžil ako dočasný pobyt pre neposlušný otrokov. Dnes je domovom korytnačiek obrovských a na ostrove sa dajú vidieť aj antilopy. Na ostrove sa nachádza budova, ktorá slúžila epidémie pre pacientov so žltou horúčkou. Po prehliadke si užívame pláž, kde sa dá kúpať, opaľovať alebo šnorchlovať pri koralovom útese. Podvečer sa loďou vraciame späť na ostrov.

4. deň: Jozani Forest a Spice Tour
Po raňajkách vyrazíme do pralesa Jozani. Milovníci prírody si prídu na svoje v Jozani Forest - pozostatok pôvodného pralesa, ktorý kedysi pokrýval celý ostrov. Na približne 50 kilometroch štvorcových nám bude spoločnosť robiť les, opice, kraby a tiež močiare. Jozani Forest je známy najmä kvôli vzácnej a chránenej populácii gueréz červených, ktorých na ostrove žije asi dvetisíc. Po obede sa presunieme na miestnu farmu s koreninovými plantážami. Korenie zo Zanzibaru je známe naprieč svetom, už v 19. storočí bol tento ostrov najväčším vývozcom klinčeka na svete. Vďaka Spice Tour spoznáme krajinu a aj miestnych obyvateľov. Podvečer sa presúvame do Nungwi.

5. deň: Oddych v Nungwi
Biely piesok a neuveriteľne tyrkysové more.. Nungwi si turistov podmanil svojou prekrásnou piesočnatou plážou s tropickou vegetáciou. Dedinka je známa tiež tradičnou výrobou drevených plachetníc tzv. dhow a ľahkou dostupnosťou k fascinujúcim koralovým útesom. Celý deň budeme plážovať a večer vyrazíme na drink.

6. deň: Fakultatívny výlet na ostrov Mnemba
Ostrov Mnemba leží približne 2,5 kilometrov od pobrežia ostrova Zanzibar. Tento súkromný ostrov láka na svoju viac ako kilometer dlhú úchvatnú pláž a tiež more sfarbené do všetkých odtieňov modrej. Milovníci podmorského života môžu vidieť úžasné koraly a rôzne druhy rýb na vlastné oči.

7. -8. deň: Oddych v Nungwi
Voľný program plný oddychu a relaxu na pláži

9. deň: Dopoludňajší oddych na pláži a odlet domov
Poslednýkrát si užijeme oddych na pláži, okúpeme sa v oceáne a popoludní sa presunieme sa na letisko

10. deň: Prílet
Prílet a individuálny presun domov.

* Program zájazdu sa podrobuje letovému poriadku. Presné letové časy posielame najneskôr 7 dní pred odletom.
Zmena programu vyhradená. Minimálny počet osôb: 10.

 

Cena zahŕňa

 • Medzinárodnú letenku s jedným prestupom
 • 7x ubytovanie podľa programu v dvojlôžkových izbách s raňajkami
 • Všetky transfery a presuny
 • Služby slovenského/českého delegáta – vedúceho zájazdu (delegát necestuje s každou skupinou z Európy, skupinu čaká na letisku na Zanzibare)
 • Služby miestnych sprievodcov
 • Všetky dane a poplatky
 • Poistenie CK proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

 • Fakultatívne výlety (cca. 100 Eur spolu)
 • Cestovné poistenie
 • Príplatok za 4* hotely s raňajkami 150€/os
 • Prepitné

Všetky ceny tu uvedené sú za osobu od alebo za jednotku od na zájazd či noc. Presnú cenu zistíte v detaile kalkulácie zájazdu.